1. Masāža

    Masāža ir viens no vecākajiem dziedniecības veidiem. Tā iedarbojas gan psiholoģiski, gan fizioloģiski. Psiholoģiskās masāžas iedarbības pamatā ir labsajūta un atslābums, sava ķermeņa apzināšanās, ko sniedz patīkams pieskāriens. Fizioloģiskā masāžas iedarbība skaidrojama kā organisma atbildes reakcija uz masāžu kā mehānisku kairinātāju. Masāžas fizioloģiskās iedarbības mehānismi ir sarežģīti. Tajā iesaistītas daudzas organisma sistēmas, bet vadošā loma ir centrālai nervu sistēmai. Masāža iedarbojas uz visu organismu un visām tā sistēmām.

    Punktu masāža balstās uz Ķīnas tradicionālās medicīnas un filosofijas pincipiem par dzīvības enerģiju Ci un tās kustību pa neredzamiem kanāliem jeb meridiāniem. Gar iepriekš minētajiem kanāliem - meridiāniem atrodas 365 "dzīvības punkti". Sāpes un slimības ir līdzsvara zudums un enerģijas bloks. Punktu masāža mazina blokus un atbrīvo enerģijas plūsmu.

    Pēdu refleksogēno zonu masāža ir vispārēja organisma atveseļojoša masāža, kas paaugstina organisma adaptācijas spējas. Pēdu refleksogēnās zonas ir miniatūra visa cilveka organisma karte. Pēc masāžas kursa uzlabojas organisma funkcionālās spējas, asinsrite, mazinās spriedze, sāpes, tādejādi tiek dota iespēja organismam pašatveseļoties, atjaunoties!

Sintija Strautiņa-Strēle ©

Built with Berta.me