Masāža ir viens no vecākajiem dziedniecības veidiem. Tā iedarbojas gan psiholoģiski, gan fizioloģiski. Psiholoģiskās masāžas iedarbības pamatā ir labsajūta un atslābums, sava ķermeņa apzināšanās, ko sniedz patīkams pieskāriens. Fizioloģiskā masāžas iedarbība skaidrojama kā organisma atbildes reakcija uz masāžu kā mehānisku kairinātāju. Masāžas fizioloģiskās iedarbības mehānismi ir sarežģīti. Tajā iesaistītas daudzas organisma sistēmas, bet vadošā loma ir centrālai nervu sistēmai. Masāža iedarbojas uz visu organismu un visām tā sistēmām.
Punktu masāža balstās uz Ķīnas tradicionālās medicīnas un filosofijas pincipiem par dzīvības enerģiju Ci un tās kustību pa neredzamiem kanāliem jeb meridiāniem. Gar iepriekš minētajiem kanāliem - meridiāniem atrodas 365 "dzīvības punkti". Sāpes un slimības ir līdzsvara zudums un enerģijas bloks. Punktu masāža mazina blokus un atbrīvo enerģijas plūsmu.
Pēdu refleksogēno zonu masāža ir vispārēja organisma atveseļojoša masāža, kas paaugstina organisma adaptācijas spējas. Pēdu refleksogēnās zonas ir miniatūra visa cilvēka organisma veselības karte. Pēc masāžas kursa uzlabojas organisma funkcionālās spējas, asinsrite, mazinās spriedze, sāpes, tādejādi tiek dota iespēja organismam pašatveseļoties un atjaunoties!
Ritmiskā masāža
Ritmiskās masāžas metode ir oficiāli reģistrēta Latvijā kā medicīniskā tehnoloģija, par kuras radītāju tiek uzskatīta holandiešu ārste Ita Vegmane. Metode sāka attīstīties pagājušā gadsimta sākumā un šobrīd tiek veiksmīgi pielietota praksē visā pasaulē. Kāpēc tāds nosaukums – ritmiskā masāža? Jo tās pamats ir ritms – tas, kas cilvēka veselībā spēlē noteicošo lomu. Ja uzmanīgi palūkojamies uz savu dzīvi, varam redzēt, ka visu, ar ko mēs saskaramies un ko pārdzīvojam kā cilvēki, pavada ritms. Piemēram, pats vienkāršākais – diena un nakts, gadalaiki, nedēļas ritms, darba un atpūtas ritms, elpošana, sirdspuksti utt. Ritma novirzes izsauc gan veselības, gan dabas nelabvēlīgas izmaiņas.
Masāža līdzinās klasiskajai masāžai, bet galvenais ir tas, ka šeit tiek uzsvērts ritms! Masieris uz pacienta fiziskā ķermeņa veido ritmu, kas pozitīvi ietekmē audus, ienesot tajos elpošanu. Ar īsām pauzēm it kā nomainās audu un muskuļu saraušanās un atslābināšanās fāzes. Ritmiskās masāžas pieskāriens ir plūstošs, nesteidzīgs. Tā ir kā saruna starp pacienta ķermeni un masiera rokām.
Pieskāriens nekad nerada sāpes. Slimās ķermeņa vietas vienmēr tiek masētas maigāk un saudzīgāk. Cilvēkam kļūst labāk jau pēc pirmā seansa.
Cilvēka organisms vidēji sastāv no 70% šķidruma. Lai virzītu šķidrumu, daudz spēka nevajag. Ir tikai jāzina šķidruma virzīšanas likumi, un tie jāievēro. Tad masāžas iedarbība būs fizioloģiski pareiza un galvenais, šāds stāvoklis kļūst par ķermenim zināmu, saprotamu valodu. Bet mūsu ķermenis, kā jau tas ir labi zināms, ir mūsu dvēseles svētnīca. Gan ķermenim, gan dvēselei procedūras laikā kļūst mierīgi.
Masāža, poielietojot ēteriskās eļļas iedarbojas gan uz fizisko, ēterisko,gan astrālo ķermeni.
Šī masāža noder visiem: sākot ar zīdaiņiem līdz sirmgalvjiem. Ritmisko masāžu var izmantot gan kā mērķtiecīgu ārstniecisko procedūru, gan profilaksei. Masāža ir ļoti laba bērniem. Viņiem ir īpaši svarīgi sajust drošību un siltumu.
Pacientiem raksturīgs stāvoklis pēc ritmiskās masāžas:
Aromapīlings ir efektīva ēterisko eļļu formula, kurai ir daudzveidīga iedarbība ne tikai uz ādu, bet arī uz visu organismu kopumā. Tas veic vienlaikus gan ķīmiskā, gan enzīmu pīlinga funkcijas, jo tā efektivitāti nosaka ēterisko eļļu daudzie komponenti- fenoli, augļskābes, miecvielas, fermenti, kofermenti, vitamīni, mikroelementi, augu valsts prehormoni, šīs bioloģiski aktīvās vielas ir organismam nekaitīgās devās, tās papildina viena otru un savstarpēji potencē viena otras iedarbību. Atkarībā no aromapīlinga sastāva, tiek panakts aukstuma vai siltuma efekts. Efektivitāti un iedarbības dziļumu nosaka individuāli katram klientam.
Sintija Strautiņa-Strēle ©